Routery i Access Pointy


Od poprawnego skonfigurowania routera będzie zależeć praca naszej sieci, a co za tym idzie dostępu do Internetu. Na wstępie warto jednak zacząć od wyjaśnienia funkcji, jaką router ma do spełnienia i co możemy dzięki niemu zrobić. Ogólnie mówiąc jest to urządzenie sieciowe pełniące funkcję węzła komunikacyjnego pomiędzy odbiorcą a nadawcą. Zachodzący proces kierowania ruchem, jaki ma tu miejsce nazywa się Routingiem- stąd jego potoczna nazwa. Router tworzy tablicę przechowującą ścieżki z konkretnych obszarów sieci wraz z metrykami, jakie są z nimi związane. Są one tworzone w celu kierowania pakietów do określonych nadawców bądź dalszych odbiorców. Routowanie zachodzi pomiędzy co najmniej dwiema podsieciami.

Gwałtownie wzrastająca liczba użytkowników Internetu spowodowała konieczność obejścia limitu nałożonego przez Ipv4 (Internet Protocol version 4). Jednym ze sposobów jest właśnie routing. W tym przypadku będzie to łączenie sieci wewnętrznej z pulą prywatnych adresów IP do sieci publicznej. Router posiada mniej adresów internetowych niż komputerów w tej sieci. Poniższy schemat przedstawia obrazowo takie właśnie rozwiązanie.

Nasza firma pomorze w doborze sprzętu, konfiguracji i rozwiązaniu wszelkich problemów z urządzeniami, internetem i siecią LAN.

 

 

Skontaktuj sie z nami


tel. 504 617 837
fax 22 669 68 93
e-mail: p.stepien83@gmail.com