Konfiguracja komputerów w sieci firmowej


Jeżeli używasz kilku komputerów połącz je w sieć w firmie, pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt, skonfigurować i optymalnie zabezpieczyć. Rozwiążemy też problemy z ich działąniem.

Konfiguracja sieci z ruterem i kilkoma komputerami pracującymi pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego jest prosta. Kłopoty zaczynają się, gdy ruter nie chce lub nie może udostępniać połączenia internetowego, gdy trzeba zrezygnować z serwera DHCP bądź wymieniać dane między Windows a Linuksem pracującymi w tym samym LANie. Na wszystko jest jednak rada. Pokazujemy, jak powinna wyglądać konfiguracja sieci w najprostszych i tych trudniejszych przypadkach. Sieć z użyciem rutera - prościej już nie można

Najprostszym w konfiguracji rozwiązaniem jest sieć oparta na ruterze. Urządzenie dba o to, by wszystkie komputery w sieci miały automatycznie przypisane adresy IP i zwykle udostępnia połączenie internetowe. Jedyne o czym należy pamiętać, to zmiana konfiguracji urządzenia w taki sposób aby bazująca na nim sieć miała jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dotyczy to głównie połączeń bezprzewodowych choć i tradycyjne rozwiązania wymagają nieco uwagi. Od strony systemów operacyjnych konfiguracja sprowadza się do kilku kliknięć.

 

 

 

Skontaktuj sie z nami


tel. 504 617 837
fax 22 669 68 93
e-mail: p.stepien83@gmail.com